امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۵٫۱۶ ۱۴:۳۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

ستاری مطرح کرد؛
هدفگذاری صادرات یک‌میلیارد دلاری محصولات شرکت‌ها دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: امسال هدفگذاری صادرات یک میلیارد دلاری در حوزه تولیدات شرکت های دانش بنیان پیش‌بینی شده است.

اراک امروز؛ سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور روز سه‌شنبه در حاشیه رونمایی از محصول شرکت‌های دانش بنیان اراک در جمع خبرنگاران با اشاره به تعداد شرکت‌های دانش بنیان در سطح کشور گفت: در حال حاضر حدود سه هزار و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعالیت دارند.

ستاری به موضوع حمایت از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: اصل و پایه در موضوع حمایت از شرکت های دانش بنیان، در اختیار قرار دادن مکان برای فعالیت شرکت است تا شاهد بروز خلاقیت های و نوآوری جوانان باشیم.

وی با بیان اینکه به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان بر اساس قانون اقدامات لازم صورت گرفته است، افزود: در حوزه مالیات و بیمه ای حمایت های خوبی از شرکت های دانش بینان صورت گرفته است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به معافیت های در نظر گرفته شده برای نخبگان فعال در حوزه شرکت های دانش بنیان گفت: سالانه چهار هزار نفر از نخبگان فعال در این شرکت‌ها از معافیت خدمت سربازی بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: حمایت های مالی از شرکت های دانش بنیان، در رده ۵ و ۶ اقدامات حمایتی معاونت علمی قرار دارد.

ستاری با اشاره به میزان صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۵۰۰ میلیون دلار صادرات در حوزه تولیدات شرکت های دانش بنیان داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های خوبی که در حوزه تولیدات دانش بنیان در کشور وجود دارد، هدفگذاری صادرات یک میلیارد دلاری در حوزه تولیدات شرکت های دانش بنیان پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
دیدگاه بینندگان
  ارسال دیدگاه

  پاسخ دهید

  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  Advertisment
  salamup.ir